Duin- en BollenstreekKatwijkLeidse RegioRijnstreek

Zicht op Herstel

Herstellen is een zoektocht naar hoe je, ondanks je psychische klachten, psychosociale problemen en/of verslaving, een leven op kunt bouwen dat jij als zinvol ervaart. De cursus Zicht op Herstel helpt je bij deze zoektocht.

Wanneer je geconfronteerd wordt met een psychische aandoening, psychosociale problemen of een verslaving heeft dat vaak een ontwrichtend effect op je bestaan. Je hebt het gevoel dat je aandoening of je problemen je leven bepalen. Dit kan gepaard gaan met gevoelens van wanhoop en verlies van vertrouwen, in jezelf en in de toekomst.

Herstellen doe je niet alleen.

Herstel kan worden omschreven als een persoonlijke proces waarin je accepteert dat je een aandoening hebt met de daarbij behorende klachten en symptomen, maar waarin je ook leert dat je niet je aandoening bent. In dit proces onderzoek je waar jouw kwetsbaarheden èn jouw mogelijkheden liggen. Herstellen gaat met vallen en opstaan en verloopt voor iedereen anders. Gaandeweg leer je betekenis geven aan jouw ervaringen en ga je op zoek naar de wegen om je leven vorm te geven op een manier die jij waardevol vindt en die voor jou het beste werkt. Herstellen doe je zelf, op jouw manier en in jouw tempo. Het is niet iets wat een ander voor je kan doen, maar een ander kan je hierbij wel ondersteunen.

Voor wie

Zicht op Herstel is bedoeld voor mensen die te maken hebben (gehad) met psychische aandoeningen, psychosociale problemen en/of verslavingsproblematiek en die willen werken aan hun verdere herstel. De cursus vormt ook een basis voor de ontwikkeling van ervaringsdeskundigheid binnen Lumen.

Wat ga je doen

In de cursus Zicht op Herstel breng je met behulp van de verschillende fases van herstel jouw eigen unieke herstelproces in kaart. Elke bijeenkomst heeft een thema:

  1. Kennismaking
  2. Herstel
  3. Inzicht
  4. Acceptatie
  5. Hoop en Dromen
  6. Kracht- en Hulpbronnen
  7. Eigen regie
  8. Zingeving
  9. Afronding en certificaat

Aan de hand van deze thema’s ga je onder begeleiding van twee ervaringsdeskundige cursusbegeleiders met elkaar in gesprek om kennis en ervaringen te delen. Dit leidt tot meer bewustwording van en inzicht in wat jou kan helpen bij verder herstel.

Praktische informatie

  • 9 bijeenkomsten van 2,5 uur – plus 1 extra voor (onvoorziene) wijzigingen
  • Deelname is gratis
  • Maximaal 8 deelnemers

Locaties, data en aanmelden

Leiden

  • Data: donderdag 21 mei, 4, 11, 18 & 25 juni, 2, 9, 16, 23 & 30 juli (extra datum i.v.m. mogelijke uitloop)
  • Tijd: 10.00-12.30 uur
  • Locatie: Hooigracht 12-14, 2312 KS Leiden
  • Aanmelden Leiden

Alphen aan den Rijn

  • Data: woensdag 3, 10, 17 & 24 juni, 1, 8, 15, 22 & 29 juli, 10 augustus (extra datum i.v.m. mogelijke uitloop)  
  • Tijd: 10.00-12.30 uur
  • Locatie: De Wielewaal, Kwartelstraat 66 in Alphen aan den Rijn
  • Aanmelden Alphen aan den Rijn

Na je aanmelding nemen we contact met je op. Bij aanmelding gaan we er van uit dat je deelneemt aan de gehele cursus.

Meer informatie?

herstelcursussen@lumen-hollandrijnland.nl

Vacature

Vacature cursusbegeleider zicht op Herstel

Contact

Leidse regio
Valerie Leidsman
valerieleidsman@lumen-hollandrijnland.nl
06 5383 1754

Rijnstreek
Amber Peskens
amberpeskens@lumen-hollandrijnland.nl
06 4211 1364

Duin- en Bollenstreek
Mariska Bos
mariskabos@lumen-hollandrijnland.nl
06 4800 8660