UITNODIGING | Samen bouwen aan laagdrempelige steunpunten
Waar gaat het over?
Laagdrempelige steunpunten en zelfregiecentra zijn voor veel mensen een belangrijke plek om bezig te zijn met herstel en om (opnieuw) verbinding te krijgen — met zichzelf én met de wereld om hen heen. Juist voor mensen die te maken hebben met uitsluiting is een omgeving met peer support en de inzet van ervaringsdeskundigheid van grote waarde: het helpt om letterlijk én figuurlijk ‘over de drempel’ te stappen.
Tijd dus om met de drie regio’s samen te komen en te verkennen hoe we dit samen verder willen vormgeven. Dat gaan we doen op donderdag 6 november van 17.00 tot 19.00 uur bij Lumen in Leiden. We sluiten de bijeenkomst af met een gezamenlijke maaltijd.
Extra financiële impuls
Waarschijnlijk denk je: “Goh, dit is precies wat Lumen eigenlijk al biedt aan veel mensen.” Dat klopt! En het mooie is: wat we al doen, krijgt nu een extra impuls dankzij een landelijke afspraak uit het Integraal Zorgakkoord (IZA). Die impuls is een belangrijke inkomstenbron voor Lumen de komende jaren. Hoe dat precies zit, vertellen we je graag tijdens de bijeenkomst.
Wat kun je verwachten?
Geen lange presentaties, maar een bijeenkomst waarin we met elkaar in gesprek gaan over wat er lokaal speelt, wat goed werkt en waar nog kansen liggen. Het wordt een moment om ervaringen te delen, ideeën op te doen en samen de eerste bouwstenen te leggen voor de verdere ontwikkeling van de laagdrempelige steunpunten. Super belangrijk dus om hierbij te zijn en mee te denken over wat jij belangrijk vindt. In een volgende bijeenkomst zullen we ook de doelgroep van Lumen bij dit proces betrekken.
Aanmelden
Meld je uiterlijk dinsdag 4 november aan via onderstaand formulier. Vermeld daarbij eventuele dieetwensen of allergieën. We hopen dat je erbij bent, want jouw mening is belangrijk!